2 Μαΐου, 2024
  • 2 Μαΐου, 2024
  • Το Χάρηκε ο Οθέλλος που έπαιζε με 10 παίκτες απέναντι στον Εθνικό που είχε αστοχία(1-1)

By on 2 Σεπτεμβρίου, 2023 0 816 Views

Τι κι αν βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και έμειναν από το 25 με 10 παίκτες. Ο Οθέλλος κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία 1-1 από το Δασάκι κόντρα στον Εθνικό Άχνας!
Οι γηπεδούχοι με τον…συνήθη ύποπτο άνοιξαν το σκορ…από τα αποδυτήρια. Ο Μάριος Ηλία μόλις στο 1ο λεπτό έγραψε το 1-0 ενώ τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους έγιναν ακόμα δυσκολότερα αφού στο 25’ έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω σωστής αποβολής του Ανάνγκ με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Ωστόσο δεν το έβαλαν κάτω και στην επανάληψη έφτασαν στην ισοφάριση σε 1-1 με τον Μαμαντού στο 64’ που ήταν το τελικό σκορ και πήραν ένα πολύτιμο βαθμό με 10 παίκτες.

Ο Εθνικός έχασε ευκαιρίες για να πετύχει δέυτερο γκολ όμως δεν αξιοποίησε καμία και τελικά νιώθει ότι έχασε δύο βαθμούς με τον τρόπο που εξελίχθηκε ο αγώνας

Στο 90′ Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Εθνικού ο Ζέλικο Κάλατζιτς για διαμαρτυρίες . Θυμίζουμε ότι εκτελούσε χρέη πρώτου προπονητή λόγω της τιμωρίας του Άνχελ Λόπεθ.

Eθνικός: ΜάρκοβιτςΝτε Ιριόντο (72′ Κ. Ηλία), Περατικός, Λίπσκι, Πεχλιβάνης (66′ Χριστοφή), Λομοτέι, Καμπρέρα (66′ Χριστοφή), Ντράζιτς, Φιακάς, Ακσντίεβιτς, Μ. Ηλία.
Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Σταυρινού, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Μπίχκερ, Καλλένος, Νικολάου, Ιωάννου, Αγγελόπουλος.

Οθέλλος: Ταουντούλ, Γιάνσεν, Ναρντίνι (46′ Σταμούλης), Κυριάκου (46′ Ράμος), Χριστοδούλου, Μπραμπίγια, Ζουνζάρεν, Μαμαντού, Ανάνγκ, Ντούρις, Ουεσλατί (26′ Γκαρσία).
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Λιμπόμπε, Σανγκαρέ, Ποπέσκου, Καστανάς, Χατζηπασχάλης, Μιτσής, Βενιζέλου, Κορινούς.

ΣΚΟΡΕΡ: Μ. Ηλία (1′) / Μαμαντού (64′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φιακάς, Περατικός Κ. Ηλία, Μ. Ηλία / Ναρντίνι, Μπραμπίγια, Σανγκαρέ, Ράμος.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Ανάνγκ.(25΄)

Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης