• Με την άνεση του ο Άρης πέρασε με πεντάρα από την ΑΕΖ

Με την άνεση του ο Άρης πέρασε με πεντάρα από την ΑΕΖ

By on 3 Σεπτεμβρίου, 2023 0 795 Views

Αυτό που έκανε ο Άρης  ήταν να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά κόντρα στην ΑΕΖ και να κάνει το τρία στα τρία.
Η ομάδα του Σπιλέφσκι νίκησε 5-0 την ΑΕΖ στο «Αμμόχωστος» και συνεχίζει αλάνθαστη στο πρωτάθλημα.
Τα γκολ για τους πρωταθλητές πέτυχαν οι Μπαμπίκα, Στεπίνσκι, Σπόλιαριτς,  Σουμάνσκι και Μοντνόρ.

Τα τρία τέρματα ήρθαν στο πρώτο ημίχρονο με του Μαμπίκα, Στεπίνσκι και Σπόλιαριτς να σκοράρουν στο 18’, 32’ και 41’ αντίστοιχα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Σουμάνσκι στο 74’ και ο Μοντνόρ στο 89’ έγραψε το τελικό 0-5.

ΑΕΖ: Μπέκερ, Ε.Αντωνίου, Κ.Αντωνίου (Χ.Αντωνίου), Σλόγκαρ, Κάστρο, Ρέινολντς, Μιχαηλίδης (80′ Ελ Χαμαρντί), Σιφνέος, Χρίστου, Κκώστης (80′ Φράγκος), Ιωσηφίδης (73′ Γκόντγουιν)
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Στυλιανού, Χ.Αντωνίου, Ρολντάν, Χριστοφή, Χαραλάμπους, Φράγκος, Γκόντγουιν, Χατζηβασίλης, Ελ Χαμαρντί, Καρανικόλας

ΑΡΗΣ: Βανά, Καζού, Γιαντάλ, Μπένγκτσον (46′ Μοντνόρ), Μπράουν, Σπόλιαριτς (75′ Γκόμις), Στεπίνσκι (46΄Σουμάνσκι), Σανέ, Στρούσκι (62′ Σόκε), Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα (62′ Δημητρίου)
Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Δημητρίου, Γκομίς, Μαγιαμπέλα, Σόκε, Μόντνορ, Σουμάνσκι

ΓΚΟΛ: 21′ Μπαμπίκα, 31′ Στεπίνσκι, 41′ Σπόλιαριτς, 74′ Σουμάνσκι, 89′ Μοντνόρ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ε.Αντωνίου/Σανέ

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος