• ΕΛΛΑΔΑ
  • ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0: Τριάρα με μπαλάρα ο Δικέφαλος και τρεις διαφορετικούς σκόρερ

ΠΑΟΚ – Βόλος 3-0: Τριάρα με μπαλάρα ο Δικέφαλος και τρεις διαφορετικούς σκόρερ

By on 27 Σεπτεμβρίου, 2023 0 1935 Views

Ο ΠΑΟΚ με τρεις διαφορετικούς σκόρερ επικράτησε του Βόλου με 3-0, πρόσθεσε ένα ακόμη τρίποντο στη βαθμολογική του συγκομιδή, και παραμένει μόνος δεύτερος στη βαθμολογία της Super League. Έξι παιχνίδια χωρίς νίκη για την ομάδα της Μαγνησίας.

Ο ΠΑΟΚ με τρεις διαφορετικούς σκόρερ επικράτησε του Βόλου με 3-0 στην Τούμπα, πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και έδειξε καλό πρόσωπο για ένα ακόμη ματς πρωταθλήματος.

Ο Λουτσέσκου έκανε έξι αλλαγές στο αρχικό σχήμα σε σχέση με την αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, είδε τους Κουλιεράκη, Μουργκ να φέρνουν μπροστά την ομάδα του τα δύο γκολ που σημείωσαν και τον Σαμάτα να ανοίγει και αυτός λογαριασμό με ένα υπέροχο τέρμα στο δεύτερο 45λεπτο. Παράλληλα ο ΠΑΟΚ είχε δύο δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ.

Την ίδια ώρα ο Κοτάρσκι είχε ένα ήσυχο 90λεπτο, κινδύνεψε ελάχιστα και ουσιαστικά δεν χρειάστηκε παρά σε ελάχιστες φάσεις.