2 Μαΐου, 2024
  • 2 Μαΐου, 2024
  • ΜΑΤΣΙΝ:Ήταν μια ατυχία στο 89΄.Ήταν δύσκολο να αμυνθούμε στην επαναφορά της μπάλας και δεχτήκαμε το γκολ

By on 31 Ιανουαρίου, 2024 0 397 Views

Ο προπονητής του Απόλλωνα, Πάμπλο Ματσίν μίλησε στη δημοσιογραφική διάσκεψη μετά το ισόπαλο 1-1 με την Πάφος FC.

“Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι απέναντι σε εξαιρετικό αντίπαλο. Δίκαια πήγαμε στο ημίχρονο με το 1-0, ήμασταν ανώτεροι. Στο β’ ημίχρονο είχαν δυσκολέψει τα πράγματα. Μπορούσαμε να κάνουμε το 2-0. Ήταν μια ατυχία στο 89΄, δεχθήκαμε την ισοφάριση. Υπήρχαν αλλαγές στην ενδεκάδα.

Ο Μπρούνο Σάντος χρειάζεται κι άλλο χρόνο. Η εντεκάδα μας απέδωσε. Δεν εκμεταλλευτήκαμε τους χώρους που άφησε η Πάφος. Ήταν δύσκολο να αμυνθούμε στην επαναφορά της μπάλας και δεχτήκαμε το γκολ”.

Για το ματς με την Ομόνοια;
“Όλοι οι αγώνες είναι δύσκολοι, είναι θετικό ότι επιστρέφουν παίκτες από τραυματισμούς”.