28 Απριλίου, 2024
  • 28 Απριλίου, 2024

Διπλό με ανατροπή στο Παραλίμνι η Δόξα

By on 9 Σεπτεμβρίου, 2022 0 17352 Views

Μεγάλη ανατροπή για την Δόξα στο «Τάσος Μάρκου», με την ομάδα της Κατωκοπιάς να επικρατεί 2-1 της Ένωσης και να πανηγυρίζει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.
Σε ένα παιχνίδια στο οποίο δεν υπήρχε τηλεοπτική μετάδοση η Δόξα ήταν καλύτερη σχεδόν καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 39’ με γκολ του Λαμί.
Παρά το γκολ της Ένωσης, η Δόξα δεν πανικοβλήθηκε και μπήκε δυνατά στην επανάληψη με αποτέλεσμα να γυρίσει τα σε βάρος της δεδομένα.
Την αρχή έκανε ο Τιτζανί ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή στο 49ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα και την δουλειά ολοκλήρωσε η χρυσή αλλαγή του Τσέου, ο Ασαμόα ο οποίος στο 76’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και χάρισε μεγάλη νίκη στην Δόξα.

ΕΝΠ: Κόστιτς, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Μαυρουδής (61′ Έχμαν), Ρουσιάς, Μέιρα (61′ Λουσέρο), Κωνσταντίνου (61′ Βουτσένοβιτς), Ντρέξα (71′ Γεβρέμοβιτς), Κοτσώνης, Βούκσεβιτς, Λαμί
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Κόρτσια, Ντιαβαρά, Κολώνιας, Φλουρής, Μιχαΐλοβιτς, Λέβι, Γαβριήλ

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Στυλιανού, Μέσκα, Αντενόν, Κοβάσεβιτς, Ίλιτς, Βαγιέχο, Μπένι, Τιτζανί, Σαντίκ, Παυλίδης (62′ Ασαμόα)
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Καραμανώλης, Τραϊτσέφσκι, Φασουλιώτης Ρονταλέγκα, Μεσέν, Σόμπζικ, Φαουάζ, Ίντζια, Καρκμπό, Ιωσηφίδης

ΓΚΟΛ: 39′ Λαμί/ 49′ Τιτζανί, 76’Ασαμόα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντα Σίλβα, Χριστοφή, Κωνσταντίνου

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος