• 17 Μαΐου, 2024
  • Η Καρμιώτισσα σόκαρε την Ομονοια στο φινάλε…Δραματικό 3-3 από 1-3!

Η Καρμιώτισσα σόκαρε την Ομονοια στο φινάλε…Δραματικό 3-3 από 1-3!

By on 26 Αυγούστου, 2023 0 590 Views

Ματσάρα με χαμένη την Ομονοια στο «Στέλιος Κυριακίδης». Οι πράσινοι αν και βρέθηκαν να προηγούνται με 3-1 μέχρι το 75’ η Καρμιώτισσα έφτασε στην ισοφάριση με 3-3, στο 90+4’, στερώντας το δύο στα δύο από την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή!
Οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν μόλις ένα λεπτό και εννιά δευτερόλεπτα για να ανοίξουν το σκορ με το πρώτο τέρμα του Σιπριάνο. Ο Βραζιλιάνος έπιασε το δεξί συρτό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0. Η συνέχεια όμως δεν ήταν η ανάλογη από την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή και οι γηπεδούχοι…τιμώρησαν το γεγονός αυτό. Συγκεκριμένα, στο 45+1’ ο Σουκ με εντυπωσιακή ντρίμπλα απέφυγε τον Κουλιμπαλί και με ιδανικό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.
Στην επανάληψη, η Ομονοια  έφτασε στο 3-1 με δύο γκολ του Κακουλλή και ενώ έδειχναν πως όλα θα έφευγε με τους τρεις βαθμούς, το φινάλε ήταν δραματικό. Αρχικά η Καρμιώτισσα μείωσε σε 3-2 με τον Ρόσι και στο 90+4’ ο Λουκίλι διαμόρφωσε με σουτ το τελικό 3-3.

Καρμιώτισσα (Μπράτου):Ανέστης, Μαλόνε, Φουρ, Λουκίλι, Παντελή, Τσουκαλάς (78′ Μπεν Σαλάμ), Ρόσι, Γκραντινάρου (36′ Ντούμπια), Νιούπορτ, Κοβάσεβιτς, Σουκ.
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοφ, Μουκτάρης, Νεοφύτου, Μιχαήλ, Μιλιντσεάνου, Μήτσο, Ματθαίου.

Ομονοια(Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Κουλιμπαλί, Μίλετιτς, Σιπριάνο (68′ Λέζιακς), Μπασιρού, Χάμπος (46′ Κασάμα), Σίμιτς (68′ Λοΐζου), Σεμέδο, Μπέζους (78′ Κούσουλος), Ανσαριφάρντ (46′ Κακουλλής).
Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Ζαχαρίου, Λανγκ, Ανδρέου, Χρίστου, Παντελή.

ΣΚΟΡΕΡ: Σουκ (45+1′), Ρόσι (75′), Λουκίλι (90+4′) / Σιπριάνο (2′), Κακουλλής (58′, 70′).
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τσουκαλάς, Σπόλιαριτς, Παντελή / Κασάμα.

ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 2.000

Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας
VAR: Θεούλη Χρυσοβαλάντης
AVAR: Αντωνίου Μάριος